Eckerle Magyarország

Mindig megoldás

Pályakezdő mérnökök többéves tapasztalattal

2018. február 07. 16:00 - hp021

eck_fb_dualis_kepzes.jpg

Az Eckerle Magyarország 2014 óta a Neumann János Egyetem – akkor még Kecskeméti Főiskola - Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karának (GAMF) duális szakképzési partnere. Az együttműködés keretében több szakon van lehetőségük a diákoknak kiemelt gyakorlati lehetőséggel elvégezni tanulmányaikat. A kiskőrösi cég az egyetemmel közösen is népszerűsíti a duális szakképzési formát, emellett rendszeresen nyílt napokat tart kiskőrösi üzemegységeiben.

Az Eckerle Magyarország kiskőrösi telephelye 2014 óta duális képzési hely. A 2017/2018-as tanévben öt elsőéves, öt másodéves, egy harmadéves hallgatót foglalkoztat a cég, akik hét féléven át szemeszterenként nyolc hetet töltenek a cégnél.

Kiss Norbert kivitelezési és forgácsolási területeken végzi szakmai gyakorlatát a kiskőrösi Eckerle üzemegységnél: „A jelentkezés előtt szerzett információk a képzési formáról hamar felkeltették az érdeklődésemet, különösképpen a gyakorlatorientáltság volt ösztönző számomra – mondta el a gépészmérnök hallgató. „A nem duális képzési formában tanuló diákokkal szemben ez mindenképpen előnyt jelent a munkaerőpiacon, illetve megismerhetjük egy jól működő cég tevékenységét és felépítését is. Ennek köszönhetően jóval gyakorlottabb mérnök válhat belőlünk a képzés végére” – tette hozzá a gyakornok.

Az Eckerle Magyarország elhivatott a kapcsolódó műszaki szakképzések támogatásában. Üzemlátogatásaikon a diákok minden alkalommal betekintést nyerhetnek a gyártás-, és automatizálástechnika rejtelmeibe, valamint hazai gyáregységeik mindennapi működésébe. „Gyakornokként a cég olyan szakmai hátteret biztosít nekünk, ahova bármikor nyugodtan fordulhatunk, ha kérdés merülne fel munkánk során. A legmodernebb gyártási technológiákat láthatjuk testközelből, melyre máshol nem igazán lenne lehetőségünk” – vélekedik a mérnökhallgató. Az Eckerle-nél a munkaeszközök működésével, a jelenleg épülő gyártósori- és célgépekkel, az egyes projektek megvalósítási folyamataival ismerkedhetnek meg a tanulók, valamint első kézből értesülhetnek a cég aktuálisan nyitott pozícióiról is.

A megrendezett nyílt napok kiváló lehetőséget biztosítanak a diákoknak, hogy a tanulmányaikhoz szükséges szakdolgozati és gyakorlati témákban tájékozódjanak. Kérdezhetnek a már aktív gyakorlati idejüket a cégnél töltő diáktársaktól is, akik a duális képzés egyértelmű előnyeként legtöbbször a kiemelt gyakorlati tudást, a 3,5 évnyi szakmai tapasztalatot és a versenyképes munkabért említik, amit a cég szakmai gyakorlatuk mellé biztosít. „Olyan céget kerestem, mely nem csupán marketing célból alkalmaz duális hallgatókat, hanem valódi szakképzést is nyújt. Fontos volt, hogy a gyakorlati helyem innovatív legyen, és olyan tevékenységet folytasson, amivel folyamatosan versenyképes a piacon – mondta el Szabó Ferenc, a Neumann János Egyetem GAMF karának műszaki menedzser hallgatója, aki a kiskőrösi Eckerle-nél fejlesztés és konstrukció szakterületen töltötte szakmai gyakorlatát. Elmondása szerint a képzés három éve alatt a cég különböző osztályain dolgoztak felépített program szerint. „Mindenképpen dicséret illeti a céget, hogy a tananyagot nem csak elvégeztük, hanem azt több alkalommal felül is múltuk” – tette hozzá a hallgató, aki az idei évtől, mint projektmenedzser, aktív munkavállalója az Eckerle kiskőrösi üzemegységének. Végzett műszaki menedzserként úgy gondolja, hogy a duális képzés életmentő volt a felsőfokú szakképzés számára, mivel eddig jól látszott, hogy a diplomás pályakezdők bár képzettek, szakmai tapasztalatban elmaradnak az elvárt szinttől. A cégek így nem szívesen nyúltak a pályakezdőkhöz. Az Eckerle Magyarország felismerte, hogy ez a típusú oktatás alkalmas arra, hogy saját profiljára alakítson hallgatókat. Ezáltal a diplomaszerzést követően tapasztalt szakemberekhez juthat, ami így mindkét fél számára számos előnyt jelent.

A cégcsoport munkaerő igényének egy részét a duális szakképzésben résztvevő gyakornokok biztosítják, eddig minden végzett hallgató felvételt nyert a vállalathoz. Az új- és jelenlegi munkavállalók szakmai kompetenciáinak erősítésével, a folyamatos technológiai innovációval és gyártásoptimalizálással pedig a magyarországi üzemek termelékenységét és hatékonyságát is növelik. Jelenleg tizenegy gyakornoka van az Eckerle Magyarországnak a képzési forma keretében, melyhez évente további öt duális helyet biztosítanak majd.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://eckerle.blog.hu/api/trackback/id/tr5413642836

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása