Eckerle Magyarország

Mindig megoldás

Duális képzés - gyakornoki interjú

2018. február 20. 12:00 - hp021

eck_baloghne_eke_evelin_dualis.jpg
Az Eckerle Magyarország elhivatott a kapcsolódó, hazai, műszaki szakképzések támogatásában. Cégcsoportunk kiskőrösi telephelye 2014 óta duális képzési hely, interjúnkban végzős gyakornokunkat kérdeztük a gyakorlatorientált felsőoktatási lehetőség előnyeiről:

Baloghné Eke Evelin – gyártástechnológus, Eckerle Industrie Kft.

  • Melyik felsőoktatási intézmény tanulója voltál? Melyik kar, melyik szakán tanultál? Mikor végeztél?

A kecskeméti Neumann János Egyetemen, GAMF Műszaki és Informatikai Karán végeztem gépészmérnökként, gyártásinformatika szakirányon. Az idén, kettőezer-tizennyolc januárjában államvizsgáztam.

  • Miért választottad a duális szakképzési formát?

A duális képzésről az egyetemen hallottam az első héten, ahol lehetőség volt pótjelentkezésre néhány céghez. Ekkor jelentkeztem én is. Gimnáziumból mentem az egyetemre, így úgy gondoltam hamarabb felzárkózhatok duálisként azokhoz a társaimhoz, akik technikusi végzettség után választották a továbbtanulást. Ez így is lett.

  • Milyen lehetőségeket biztosított a duális képzés a jövődet tekintve?

Duálisként úgy éreztem nem fog gondot okozni a munkakeresés, ha végzek az iskolával. Ha úgy döntöttem volna, hogy nem az Eckerle-nél szeretnék dolgozni pályakezdőként, vagy a cég nem alkalmazott volna, akkor is könnyebben találtam volna munkát, mert friss diplomával három év munkatapasztalattal rendelkeztem. Megismertem egy gépipari céget, így nem csak a gépészmérnöki tudást sajátítottam el, hanem azt is, hogy a megszerzett ismereteket, hogyan tudom használni a munkám során.

  • Miért az Eckerle Magyarország mellett döntöttél?

Az első duális hallgatók egyike voltam a cégnél, így nem tudtam tapasztalatokat kérdezni felsőbb évesektől a cégnél zajló duális képzésről. Azért döntöttem a cég mellett, mert egyrészt közel van a lakóhelyemhez, másrészt a környék egyik legnagyobb vállalata, így biztos voltam benne, hogy tanulmányaim alatt mindenféle területen segítséget kaphatok.

  • Milyen feladatot/feladatokat láttál el a cégnél, mint gyakornok? (Melyik üzemegységnél?)

Gyakornokként szinte minden területen dolgoztam, hogy megismerjem a céget. Eleinte a műhelyben ismerkedtem tevékenységeinkkel és a gépészettel, majd a tervező részlegen terveztem. Legtöbb időt a forgácsoló üzem irodai részlegén töltöttem, ahol megismertem a gyártási folyamatokat, és közvetlenül láttam hogyan zajlik a gyártás.

  • Mit nyújtott a cég a gyakorlatodhoz, szakmai előmeneteledhez?

Sokat tanultam az Eckerle-nél gyakornokként. Az iskolában leadott nagy anyagmennyiséget elmélyíthettem, a gyakorlatban használhattam. Segítséget kaptam néhány beadandó feladatomhoz és a szakdolgozatomat is a cégnél írtam.

  • Mit tartasz a duális képzés, valamint az Eckerle-nél töltött szakmai gyakorlat
    legnagyobb előnyének?

Az egyik legnagyobb előnye szerintem a gyakorlatias oktatás, illetve a munkahelyi tapasztalatszerzés a tanulmányaim során.

  • Milyen feladataid vannak most a cégnél? Mik a tapasztalataid és a benyomásod az Eckerle-vel kapcsolatban, mint munkavállaló?

Jelenleg gyártástechnológusként dolgozom a kiskőrösi üzemegységnél. A duális képzés végén is hasonló feladatokat láttam már el, mint most. Persze a munkám egyre több lesz és egyre többféle. A céget "munkavállaló barátnak" látom, igyekeznek a dolgozó érdekeit előtérbe helyezni. Gyakorlatom alatt is mindig megfelelő munkakört és tanulási lehetőséget biztosítottak számomra, amit ezúton is nagyon köszönök!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://eckerle.blog.hu/api/trackback/id/tr6613684888

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása